Haber Detayı
04 Temmuz 2013 - Perşembe 10:03
 
Turizm Kentinde Şenlik İptali
Uzun yıllardır yapılan, kentimizle özdeşleşen ve Ordu’nun tanıtımına büyük katkı sağlayan; vosvos şenliği iptal edildi.
Turizm Haberi


Uzun yıllardır yapılan, kentimizle özdeşleşen ve Ordu’nun tanıtımına büyük katkı sağlayan; vosvos şenliği iptal edildi.

İkidere mevkiindeki kamp yeri Hes çalışması nedeniyle kapandıktan sonra, Turnalık’ta yeni bir kamp yeri belirlenmişti.

Vosvoscular tüm hazırlıklarını yapmış, yaylaya çıkmak için gün sayıyorlardı. Fakat şenliğin iptal edilmesiyle büyük bir şok yaşadılar.

Ordu’dan ve Türkiye’nin birçok yerinden şenliğe katılacak vosvoscular, bilgi almak için Yokuşdibi Belediyesi’ni aradıklarında; iptal kararını duydular.

Şenliğin iptaliyle ilgili hiçbir duyuruda bulunmayan yetkililer, ısrarlı sorular karşısında gerekçe olarak; geçen yılki organizasyon bozukluğunu ve sonrasında yaşanan tatsızlıkları gösterdiler.

Ordu’nun hedefini turizm kenti olarak koyup, Çambaşı’nı cazibe merkezi haline getirmeye çalışırken, böylesine tanınan, ilgi çeken, Türkiye’nin her yerinden katılımın olduğu bir şenliği iptal etmek; anlaşılır gibi değil.

Organizasyon bozuklukları her zaman olabilir. Her şenlikte tatsız, üzücü olaylar yaşanabilir. Bunlar bahane edilerek şenlik iptal etmeye kalkılırsa; Türkiye’de hiçbir etkinlik yapılamaz.

Yapılması gereken bölgedeki belediyelerin şenliğe öncülük etmesi, yörelerinin ve kentimizin tanıtımı için fırsat olan bu etkinliği en güzel şekilde hayata geçirmeleridir.

Sonra şenliğin iptal edildiği önceden açıklanmalıydı. Ordu’da ve il dışında hazırlık yapan insanlar bu durumu bilmeliydiler.

İptal gerekçesi hakkında da doyurucu bilgi verilmeli. Karar bu yıl için mi geçerli? Yoksa şenlikler bir daha hiç yapılmayacak mı? Konu hakkında kamuoyu aydınlatılmalı.

Ordu’nun turizm, kültür, sanat kenti olması yönünde önemli adımlar atılmış, oldukça yol alınmış durumda. Bu tür kararlar vizyonumuza olumsuz etki yapacak, imajımızı zedeleyecektir.

Dileğimiz yanlıştan dönülmesi, şenliğin en kısa zamanda düzenlenmesidir.

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 16.08.2018
Bugün
21° - 29°
Cuma
20° - 29°
Cumartesi
20° - 30°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 16.08.2018
İmsak
03:53
Sabah
05:32
Öğle
12:40
İkindi
16:27
Akşam
19:36
Yatsı
21:06
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Haber Yazılımı