BAŞKAN VEKİLLERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Gündem 13.04.2024 - 18:22, Güncelleme: 13.04.2024 - 18:22 4345+ kez okundu.
 

BAŞKAN VEKİLLERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Altınordu Belediye Başkanı olarak seçilen Ulaş Tepe başkanlığında yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı gerçekleşti.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Altınordu Belediye Başkanı olarak seçilen Ulaş Tepe başkanlığında yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı gerçekleşti. ALTINORDULULARIN BİZLERE OLAN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ Yoklama ile başlayan meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Belediye Başkanımız Ulaş Tepe, yeni dönem ilk meclis toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Altınordu’da hizmet dolu bir 5 yılın başlangıcını bugün tam anlamıyla verdiklerini belirten Belediye Başkanımız Ulaş Tepe, "Söz verdiğimiz projeleri hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Altınordu’ya hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz. Halkımızın bizlere olan güvenini boşa çıkarmamak adına sorumluluğumuzun farkındayız. Herkesin yaşamaktan keyif aldığı bir kent hayal ediyoruz. Eşit, şeffaf, hesap verilebilir bir anlayışla her kesimden hemşehrimizi kucaklamak için buradayız. Aldığımız kararların şehrimize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor; komisyonlarda görev alan arkadaşlarımıza ve tüm meclis üyelerimize kolaylık ve başarılar diliyorum. Birlikte uyum içerisinde hareket edeceğiz” dedi.  BAŞKAN VEKİLLERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ Toplam 14 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda, başkan vekilleri ve komisyon üyelerinin seçimi de gerçekleşti. Meclis 1. Başkan Vekilliği görevine Hasan Karamustafaoğlu, 2. Başkan Vekilliği görevine Yelda Dalak, Meclis Kâtipliğine Buse Aydın ve Davut Çağan Yılmaz, Encümen Üyeliğine ise Hamdi Salih Kalyoncu, Bahadır Baş ve Bayram Yazan seçildi. Komisyonlara üye seçimleri ise şu şekilde sonuçlandı: İmar Komisyonu: Hamdi Salih Kalyoncu, İlker Bahtiyar, Mehmet Murad Yıldız, Ahmet Akyurt ve Serkan Danış. Plan ve Bütçe Komisyonu: Bahadır Baş, Barış Sayan, Mustafa Bol, Gökhan Şahin ve Eyüp Bülür. Hukuk Komisyonu: Davut Çağan Yılmaz, Murat Karademir, Gamze Güler Serdar Numarataj – Tarife ve Mali Komisyonu: Ruşan Şimşek, Mustafa Aksu ve Eyüp Bülür. Sosyal ve Kültürel İşler Komisyonu: Mustafa Aydemir, Hayri Eroğlu ve Engin Özenç. Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu: Yelda Dalak, Nuray Ataoğlu ve Bilgi Kotan. Gençlik ve Spor Komisyonu: Buse Aydın, Davut Çağan Yılmaz ve Sezen Şentürk. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Komisyonu: Murat Karademir, Mustafa Aydemir ve Mithat Yağlı. Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu: Hamdi Salih Kalyoncu, Mehmet Murad Yıldız ve Caner Yıldız. Çevre, İklim Krizi ile Mücadele, Afetlere Hazırlık ve Dirençli Kentler Komisyonu: Buse Aydın, İlker Bahtiyar ve Ahmet Akyurt. Hayvan Hakları Komisyonu: Nuray Ataoğlu ve Ruşan Şimşek. Akıllı Kent ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu: Barış Sayan, Buse Aydın ve Ahmet Akyurt.  
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Altınordu Belediye Başkanı olarak seçilen Ulaş Tepe başkanlığında yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı gerçekleşti.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Altınordu Belediye Başkanı olarak seçilen Ulaş Tepe başkanlığında yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı gerçekleşti.

ALTINORDULULARIN BİZLERE OLAN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

Yoklama ile başlayan meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Belediye Başkanımız Ulaş Tepe, yeni dönem ilk meclis toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Altınordu’da hizmet dolu bir 5 yılın başlangıcını bugün tam anlamıyla verdiklerini belirten Belediye Başkanımız Ulaş Tepe, "Söz verdiğimiz projeleri hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Altınordu’ya hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz. Halkımızın bizlere olan güvenini boşa çıkarmamak adına sorumluluğumuzun farkındayız. Herkesin yaşamaktan keyif aldığı bir kent hayal ediyoruz. Eşit, şeffaf, hesap verilebilir bir anlayışla her kesimden hemşehrimizi kucaklamak için buradayız. Aldığımız kararların şehrimize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor; komisyonlarda görev alan arkadaşlarımıza ve tüm meclis üyelerimize kolaylık ve başarılar diliyorum. Birlikte uyum içerisinde hareket edeceğiz” dedi. 

BAŞKAN VEKİLLERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Toplam 14 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda, başkan vekilleri ve komisyon üyelerinin seçimi de gerçekleşti. Meclis 1. Başkan Vekilliği görevine Hasan Karamustafaoğlu, 2. Başkan Vekilliği görevine Yelda Dalak, Meclis Kâtipliğine Buse Aydın ve Davut Çağan Yılmaz, Encümen Üyeliğine ise Hamdi Salih Kalyoncu, Bahadır Baş ve Bayram Yazan seçildi. Komisyonlara üye seçimleri ise şu şekilde sonuçlandı:

İmar Komisyonu: Hamdi Salih Kalyoncu, İlker Bahtiyar, Mehmet Murad Yıldız, Ahmet Akyurt ve Serkan Danış.

Plan ve Bütçe Komisyonu: Bahadır Baş, Barış Sayan, Mustafa Bol, Gökhan Şahin ve Eyüp Bülür.

Hukuk Komisyonu: Davut Çağan Yılmaz, Murat Karademir, Gamze Güler Serdar

Numarataj – Tarife ve Mali Komisyonu: Ruşan Şimşek, Mustafa Aksu ve Eyüp Bülür.

Sosyal ve Kültürel İşler Komisyonu: Mustafa Aydemir, Hayri Eroğlu ve Engin Özenç.

Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu: Yelda Dalak, Nuray Ataoğlu ve Bilgi Kotan.

Gençlik ve Spor Komisyonu: Buse Aydın, Davut Çağan Yılmaz ve Sezen Şentürk.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Komisyonu: Murat Karademir, Mustafa Aydemir ve Mithat Yağlı.

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu: Hamdi Salih Kalyoncu, Mehmet Murad Yıldız ve Caner Yıldız.

Çevre, İklim Krizi ile Mücadele, Afetlere Hazırlık ve Dirençli Kentler Komisyonu: Buse Aydın, İlker Bahtiyar ve Ahmet Akyurt.

Hayvan Hakları Komisyonu: Nuray Ataoğlu ve Ruşan Şimşek.

Akıllı Kent ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu: Barış Sayan, Buse Aydın ve Ahmet Akyurt.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ordumanset.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.