Savaş Çelebi
Köşe Yazarı
Savaş Çelebi
 

GURBETÇİ

Avrupalı gurbetçilerin izin sezonu yavaş yavaş başlamak üzereyken, en büyük sıkıntı ulaşım oldu. Normal zamanda kişi başı 250-350 Euro arasında olan uçak biletleri 6. Aydan başlayarak 8.ayın sonuna kadar kişi başı en düşük 600 ila 750 Euro aralığına kadar çıkıyor. 3 çocuklu bir ailenin sadece uçağa vereceği ücret ortada bunun akabinde memlekette 1 ay süresince araçta kiralayacağını göz önünde bulundurduğumuzda hesap ortada. Son yıllarda  daha da artan ulaşım bedeli nedeniyle gurbetçilerimiz araçla yolculuğu zorda olsa tercih etmek zorunda kalıyor. Araçla yolculukta ise geliş gidiş  neredeyse 1 hafta sürüyor. Çilesi ise cabası. Peki milyonlarca Avrupalı gurbetçi hiç mi  dikkate alınmıyor? Verilen sözleri hiç kimse hatırlamıyor mu? Avrupa’da faaliyet gösteren bir çok dernekler var en büyük sorun olan bu konuyu görmüyor duymuyorlar mı? Yıl da bir,  o da kendilerine eğlence yaparak gün geçiriyorlar.  Sorunlara laf olsun diyerek değinip  ondan sonra hiç ilgilenmiyorlar. Vatandaş ulaşım bedellerinin yüksek olması nedeniyle ailesine memleketine hasret kalırken beyefendilerin maaşlarına bakar mısınız? Her ilin Avrupa'da derneği var. Bu dernek başkanları bir araya gelerek bakanlığa ve THY genel müdürlüğüne giderek bu konunun binlerce vatandaşımızı mağdur ettiğini ifade ederek gerekirse tepki gösterip konunun takipçisi olamazlar mı?  Vatandaşlarımız adeta zorunlu bırakılıp Sırbistan’ı Bulgaristan’ı Macaristan’ı Avusturya’yı yol geçiş ücretleriyle zenginleştiriyor. Her yıl 200- 400 bin araç bu güzergahtan gidip geliyor her ülkeye araç başı 15-20 Euro bırakılıyor bunun hesabını da siz yapın. Bizim paramız. En büyük gerekçe olan hava yollarının kesiştiği insanları ne yerine koyuyorlarsa onu da siz doldurun. Bunlar nedeniyle başka ülkelere akıyor milyonlar, onların ballı maaşı olunca bunları dert etmiyorlar, ülkemiz adına yazıktır, ayıptır günahtır.
Ekleme Tarihi: 29 Nisan 2024 - Pazartesi
Savaş Çelebi

GURBETÇİ

Avrupalı gurbetçilerin izin sezonu yavaş yavaş başlamak üzereyken, en büyük sıkıntı ulaşım oldu. Normal zamanda kişi başı 250-350 Euro arasında olan uçak biletleri 6. Aydan başlayarak 8.ayın sonuna kadar kişi başı en düşük 600 ila 750 Euro aralığına kadar çıkıyor. 3 çocuklu bir ailenin sadece uçağa vereceği ücret ortada bunun akabinde memlekette 1 ay süresince araçta kiralayacağını göz önünde bulundurduğumuzda hesap ortada. Son yıllarda  daha da artan ulaşım bedeli nedeniyle gurbetçilerimiz araçla yolculuğu zorda olsa tercih etmek zorunda kalıyor. Araçla yolculukta ise geliş gidiş  neredeyse 1 hafta sürüyor. Çilesi ise cabası. Peki milyonlarca Avrupalı gurbetçi hiç mi  dikkate alınmıyor? Verilen sözleri hiç kimse hatırlamıyor mu? Avrupa’da faaliyet gösteren bir çok dernekler var en büyük sorun olan bu konuyu görmüyor duymuyorlar mı? Yıl da bir,  o da kendilerine eğlence yaparak gün geçiriyorlar.  Sorunlara laf olsun diyerek değinip  ondan sonra hiç ilgilenmiyorlar. Vatandaş ulaşım bedellerinin yüksek olması nedeniyle ailesine memleketine hasret kalırken beyefendilerin maaşlarına bakar mısınız?
Her ilin Avrupa'da derneği var. Bu dernek başkanları bir araya gelerek bakanlığa ve THY genel müdürlüğüne giderek bu konunun binlerce vatandaşımızı mağdur ettiğini ifade ederek gerekirse tepki gösterip konunun takipçisi olamazlar mı?
 Vatandaşlarımız adeta zorunlu bırakılıp Sırbistan’ı Bulgaristan’ı Macaristan’ı Avusturya’yı yol geçiş ücretleriyle zenginleştiriyor. Her yıl 200- 400 bin araç bu güzergahtan gidip geliyor her ülkeye araç başı 15-20 Euro bırakılıyor bunun hesabını da siz yapın. Bizim paramız. En büyük gerekçe olan hava yollarının kesiştiği insanları ne yerine koyuyorlarsa onu da siz doldurun. Bunlar nedeniyle başka ülkelere akıyor milyonlar, onların ballı maaşı olunca bunları dert etmiyorlar, ülkemiz adına yazıktır, ayıptır günahtır.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ordumanset.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.