Barış Özgür ÇELEBİ
Köşe Yazarı
Barış Özgür ÇELEBİ
 

ARTIK YETER

Yine beklenen bombalı  eylemlerden biri daha ve yine hayatını kaybeden ve yaralanan suçsuz günahsız insanlar…Lanet olsun planlayıcılarına ve  gerçekleştirenlere. Beklenen dedim, çünkü düzenli bir sistemin bir türlü kurulamadığı, adalet ve eğitimin bozuk olduğu ülkelerde; ne kendi yetiştirdiği hain düşünceli insanlar azalır, ne de bu kullanmaya uygun vasatı fırsat bilip dışarıdan karıştıranlar.Ve bu ortamda her türlü sabotaj, saldırı, ihanet doğal olarak beklenen rutin işler haline gelir. Son 200-300 yıl içinde önceleri Osmanlı Devleti, sonraları Türkiye Cumhuriyeti olarak bir türlü sürekliliği olan doğru bir yapıya kavuşamadığımızdan iç ve dış ihanetler bir türlü dur durak bilmeden sürüp gidiyor. Attila İlhan, her dönemde sürekli olarak içimizde bulunan %10 kadrolu hainimiz olduğundan söz etmişti. Amerika eski Dışişleri Bakanı ve derin dünya yapılanmasının en ileri gelenlerinden olan Henry  Kissinger’e bir oturumda içlerindeki hainlere ne gibi uygulama yapıldığı sorulduğunda; “İçimizdeki hainleri bir şekilde bertaraf eder, diğer ülkelerin hainlerini ise besler ve kullanırız” demişti. Başka söze gerek yok sanırım. Her türlü terör eylemlerini sadece güvenlikçi yöntemlerle çözümlememizin imkansız olduğunu artık net bir şekilde görelim. Bu konularda kesin çözümün, düzenli bir sistem oluşturmada, adalet ve eğitimi düzeltmede; etnisite, dil, inanç, ideolojik farklılıkların zenginliğimiz olduğunu anlamada, ortak değerlere her kesimin sahip çıkmasını sağlamada, ayrımcı ve ötekileştirici uygulamalardan vazgeçilmesinde olduğunu bilip ona göre düşünce ve anlayış geliştirmeliyiz diye düşünüyorum. Bunları gerçekleştiremezsek bu topraklarda bize ve gelecek nesillere huzur gelmesi hayal olur.İçteki sorunlarımızı çözümlemeden, ülkede ortak değerler üretmeden, kendi insanlarımızla kardeşlik duygusunu geliştirmeden, insan,hayvan,doğa sevgisini etkinleştirmeden iç ve dış oyunları ortadan kaldıramayız ve o zaman kendi ülkemizin mekanlarına gitmekten korkar olma halimiz devam eder. Son terör saldırısında ve daha önceleri olan olaylarda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara şifa, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı dilerim. Ülkesini seven insanlar olarak çektiğimiz bu çilelerin son olmasını dilerim. Sükut, düşünme, akletme ve ‘artık yeter’ deme zamanı.
Ekleme Tarihi: 17 Kasım 2022 - Perşembe
Barış Özgür ÇELEBİ

ARTIK YETER

Yine beklenen bombalı  eylemlerden biri daha ve yine hayatını kaybeden ve yaralanan suçsuz günahsız insanlar…Lanet olsun planlayıcılarına ve  gerçekleştirenlere.
Beklenen dedim, çünkü düzenli bir sistemin bir türlü kurulamadığı, adalet ve eğitimin bozuk olduğu ülkelerde; ne kendi yetiştirdiği hain düşünceli insanlar azalır, ne de bu kullanmaya uygun vasatı fırsat bilip dışarıdan karıştıranlar.Ve bu ortamda her türlü sabotaj, saldırı, ihanet doğal olarak beklenen rutin işler haline gelir.
Son 200-300 yıl içinde önceleri Osmanlı Devleti, sonraları Türkiye Cumhuriyeti olarak bir türlü sürekliliği olan doğru bir yapıya kavuşamadığımızdan iç ve dış ihanetler bir türlü dur durak bilmeden sürüp gidiyor.
Attila İlhan, her dönemde sürekli olarak içimizde bulunan %10 kadrolu hainimiz olduğundan söz etmişti.
Amerika eski Dışişleri Bakanı ve derin dünya yapılanmasının en ileri gelenlerinden olan Henry  Kissinger’e bir oturumda içlerindeki hainlere ne gibi uygulama yapıldığı sorulduğunda; “İçimizdeki hainleri bir şekilde bertaraf eder, diğer ülkelerin hainlerini ise besler ve kullanırız” demişti.
Başka söze gerek yok sanırım.

Her türlü terör eylemlerini sadece güvenlikçi yöntemlerle çözümlememizin imkansız olduğunu artık net bir şekilde görelim.

Bu konularda kesin çözümün, düzenli bir sistem oluşturmada, adalet ve eğitimi düzeltmede; etnisite, dil, inanç, ideolojik farklılıkların zenginliğimiz olduğunu anlamada, ortak değerlere her kesimin sahip çıkmasını sağlamada, ayrımcı ve ötekileştirici uygulamalardan vazgeçilmesinde olduğunu bilip ona göre düşünce ve anlayış geliştirmeliyiz diye düşünüyorum.

Bunları gerçekleştiremezsek bu topraklarda bize ve gelecek nesillere huzur gelmesi hayal olur.İçteki sorunlarımızı çözümlemeden, ülkede ortak değerler üretmeden, kendi insanlarımızla kardeşlik duygusunu geliştirmeden, insan,hayvan,doğa sevgisini etkinleştirmeden iç ve dış oyunları ortadan kaldıramayız ve o zaman kendi ülkemizin mekanlarına gitmekten korkar olma halimiz devam eder.
Son terör saldırısında ve daha önceleri olan olaylarda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara şifa, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı dilerim.

Ülkesini seven insanlar olarak çektiğimiz bu çilelerin son olmasını dilerim.
Sükut, düşünme, akletme ve ‘artık yeter’ deme zamanı.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ordumanset.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.