Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 19:51
 
ODÜ'YE AZERBEYCAN'DAN ZİYARET
Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı makamında ziyaret etti.
Eğitim Haberi


Tunceli’de meydana gelen elim helikopter kazasından duyulan üzüntünün dile getirildiği görüşmede, kardeş ülke Azerbaycan ile Türkiye arasında yapılacak olan ortak eğitim faaliyetleri, öğrenci değişimi, Üniversitemizde bulunan Azeri öğrencilerin eğitim-öğretim kalitelerinin artırılması ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

Azerbaycan’ın kuzey ve batı bölgelerinde fındık yetiştiriciliğinin genel durumu ile ilgili görüşlerin bildirilmesinin ardından Azerbaycan heyeti; Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünün faaliyetlerini bildiklerini ve buradaki gelişmiş imkânlardan, çalışkan öğretim üyelerimizin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirterek, Ordu Üniversitesi ile ortak projeler üretme arzularını Rektör Yarılgaç’a iletti. Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Azerbaycan’la ilişkilerimiz tek millet, iki devlet bakış açısıyla yürütülmektedir. Üniversitemizde eğitim gören Azeri öğrencileri diğer öğrencilerle birlikte çok önemsiyor ve bu öğrencilerin lisans eğitimleri esnasında eğitim öğretimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. İki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi ve her dönemde sürdürülmesi adına atılacak önemli adımlara ortaklaşa yürüteceğimiz bilimsel çalışmalarla destek olacağız.” şeklinde konuştu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova ise Ordu Üniversitesi ile birlikte ortak çalışmalar yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ve öğrenci değişim programlarını önemsediklerini ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı ziyaretinin ardından Doç. Dr. Necibe Nesibova, Üniversitemizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya gelerek karşılıklı istişarede bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 18.08.2018
Bugün
20° - 30°
Pazar
22° - 30°
Pazartesi
22° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 18.08.2018
İmsak
03:56
Sabah
05:34
Öğle
12:39
İkindi
16:25
Akşam
19:33
Yatsı
21:02
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı