301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 14:41
 
ODÜ'DE DEĞİŞİKLİK
Ordu Üniversitesi 2019’a görsel kurumsal kimliğini yenileyerek girdi. Kurumsal kültürünü alt yapı ve kurumsal kimlik çalışmaları ile sürekli geliştiren ve sağlamlaştıran , kurumsal güveni öne çıkaran yeni logosu ve dinamik anlayışını yansıtan yeni bir web sayfası ile yeni yıla merhaba dedi.
Gündem Haberi


Ordu Üniversitesi 2019’a görsel kurumsal kimliğini yenileyerek girdi. Kurumsal kültürünü alt yapı ve kurumsal kimlik çalışmaları ile sürekli geliştiren ve sağlamlaştıran , kurumsal güveni öne çıkaran yeni logosu ve dinamik anlayışını yansıtan yeni bir web sayfası ile yeni yıla merhaba dedi.
Eğitim Alanının Her Kulvarında Üretken, Yenilikçi ve Dinamik Bir Üniversite
Üniversitemizin kuruluş aşamasındaki amblemi ve kurumsal renklerinden yola çıkılarak çağdaş ve evrensel çizgiler taşıyan, Ordu Üniversitesi’nin kalite odaklı gelişim anlayışı ve bir “Dünya Üniversitesi” olma hedefine uygun olarak tasarlanan kurumsal kimlikle; kuruluş aşamasından itibaren kullandığı mevcut amblem ve logosu üzerinde revizyona gidilerek biçimsel çerçevede bilimsel, sanatsal ve spor alanlarında kısacası eğitim alanının her kulvarında üretken, yenilikçi ve dinamik bir üniversite olduğu vurgulanmıştır.
Logo ve Kurumsal Doku ile Bütünleştirilen Görsel Kimlik 
Ordu Üniversitesi tasarladığı yeni logosu ve kurumsal dokusuyla kurumsal güveni ön plana çıkaran yeni nesil bir üniversite amacını kurumsal niteliğine eklemiştir.  Ayrıca renk sistemleri, logo kullanım esasları, antetli grubu gibi kurumsal kimliğin temel esaslarını oluşturan bölümler yeniden tasarlanarak tamamlanmıştır. Bunun yanında görsel kimlik bir kurumsal doku ile desteklenmiştir. Bu kurumsal doku, bir ızgara dizilimi üzerinde birbirine eklemlenerek çoğalan ve sonsuz varyasyonlara ulaşabilen geometrik birimlerden oluşmaktadır.
Yeni web sayfası, logo ve kurumsal dokunun Ordu Üniversitesinin çağdaş, demokratik, ve akılcı yönetim anlayışını yansıttığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Kurumsal kültürün oluşturularak korunması, kurumsal hafızanın sağlamlaştırılması, kurumsal kimliğin netleştirilmesi aşamaları, bir kurumun güvenilirlik ve üretkenlik noktalarında atacağı en önemli adımlardır. Ordu Üniversitesi birey odaklı yönetişi m anlayışı çerçevesinde modern bir yönetim kültürü ortaya koyarken görsel kimliğinin de çağdaş ve dinamik bir imaj ortaya koyması gerekmektedir. Üniversitemiz kurulduğu günden bugüne yükselen başarı grafiği ile bir üniversiteden beklenen tüm işlevleri yerine getirirken kalite odaklı yönetişim anlayışını yapılan görsel ve kurumsal kimlik çalışmasıyla güçlendirmiştir. Bu vesileyle bu çalışmada emeği geçen akademik ve idari personelimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ODÜ'DE, DEĞİŞİKLİK,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.09.2019
Bugün
15° - 27°
Pazartesi
11° - 26°
Salı
11° - 25°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 14.09.2019
İmsak
04:53
Sabah
06:20
Öğle
12:52
İkindi
16:22
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı