301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 10:55
 
KUMBAŞI’NDA DOĞAL GAZ SEVİNCİ
Altınordu ilçesi Kumbaşı Mahallesi doğal gaza kavuştu.
Gündem Haberi


Altınordu ilçesi Kumbaşı Mahallesi doğal gaza kavuştu. Kumbaşı Mahallesi pazar yerinde gerçekleştirilen “Kumbaşı Mahallesi Doğal Gaz Dağıtım Projesi” hizmete alma töreninde konuşan Başkan Engin Tekintaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kumbaşı Mahallesi’nde içme suyu ve yağmur suyu sorunlarının giderildiğini ifade ederek, “Kumbaşı Mahallemizde konforu artıracak doğal gaz yatırımı hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “DOĞAL GAZ KUMBAŞI’NDA KONFORU ARTIRACAK”

Kumbaşı Mahallesinin sorunlarının çözümü için gereken gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Tekintaş, “Kumbaşı Mahallemiz, hava kalitesi, ulaşım kolaylığı, çevre yoluna yakınlığı sayesinde Efirli ile birlikte büyük gelecek vaat eden özel alanların başında geliyor. Kumbaşı Mahallemizin en büyük sorunu içme suyu kalitesi ve yağmur suyuydu. Her iki noktada da çözümler üretilerek ana hatlarda bakslarla, ara hatlarda bağlantılarla birlikte yağmur suyu problemini %90 oranında çözdük. Modern düzeydeki arıtma sistemleri ile içme suyu kalitesini artırarak vatandaşlarımızı musluktan su içilebilecek noktaya taşıdık. 2008 yılında Aksa Enerji tarafından Ordu’da başlatılan doğal gaz seferberliği ile bir uçtan bir uca doğal gaz kullanılır hale geldik. Kumbaşı Mahallemizde de hayata geçirilen projeyle doğal gazı getirdik. Aksa Enerji tarafından Ordumuza 107 milyonluk yatırım yapılarak Fatsa’nın %65’i, Ünye’nin %45’i, Altınordu’nun ise %90’ından fazlasına doğal gaz götürdük. Altınordu’da 90 bin, il genelinde 120 bin abonenin doğal gaz kullanımına ulaşmasını amaçlıyoruz. Kumbaşı Mahallemizde konforu artıracak bu proje ile hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

AKSA DOĞAL GAZ GRUP BAŞKANI ARSLAN “ORDU’DA HAVA KALİTESİNİN DE DÜZELDİĞİ GÖRÜLÜYOR”

Ordu’nun son 10 yılda önemli bir büyüme gösterdiğini belirten Aksa Doğal gaz Grup Başkanı Yaşar Arslan da “Ülkemizde 2003 yılı öncesine kadar 6 şehirde doğal gaz vardı. Bugün itibari ile 81 ilde de doğal gaz kullanılır hale gelecek. 2008’de Orduda başlattığımız doğal gaz serüveni bugün Altınordu’nun en uç noktalarına kadar ulaştı. Ordu’da 10 yıl içerisinde 120 bin civarında konuta doğal gaz ulaştırıldık ve 80 bine yakında doğal gaz kullanıcısı var. Doğal gaz kullanımının ardından Ordu’da hava kalitesinin de düzeldiği görülüyor. Ekonomik yönden de kullanıcılara büyük rahatlık sağlanacak. Bu yıl Ordu’da 20 milyon liralık yatırım yaptık, önümüzdeki yıl da çalışmalarımız devam edecek. Katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a ve ilçe belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KUMBAŞI MAHALLE MUHTARI GÜL, “MAHALLEMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİ DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU”

Kumbaşı Mahallesi Muhtarı Nevin Gül ise “Mahallemizin altyapı ve üstyapı konusunda birçok sorunu vardı ve sorunlarımızı çözmeye başladık. Yağmur ve içme suyu sorunlarının çözümünün ardından mahallemizin doğal gaz sorunu da çözüldü. Büyükşehir Belediyemiz tarafından hayata geçirilen “Kumbaşı Mahallesi Doğal Gaz Dağıtım Projesi” ile mahallemizin en önemli sorunlarından birisini daha çözüme kavuşturduk. Katkılarından dolayı başta Ordu

Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a, Altınordu Belediye Başkanımıza, OSKİ Genel Müdürümüze, Aksa yönetim kurulu başkanımıza, tüm çalışanlara şahsım ve Kumbaşı Mahallesi adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KUMBAŞI’NDA, DOĞAL, GAZ, SEVİNCİ,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 20.09.2019
Bugün
13° - 29°
Cumartesi
14° - 26°
Pazar
13° - 19°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 20.09.2019
İmsak
05:00
Sabah
06:26
Öğle
12:50
İkindi
16:15
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Haber Yazılımı