Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 08:54
 
HAYATI PAYLAŞMAYA ENGEL YOK
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutlayarak, “Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını htirmeden onların yaşam standardını temin etmek ancak toplumsal duyarlılıkla mümkündür” dedi.
Yaşam Haberi


Başkan Enver Yılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Birleşmiş Milletlerin üyesi olan tüm ülkelerde her yıl, 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki hafta “Engelliler Haftası” olarak kabul edilmiştir.

Hiçbir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığını unutmayalım. Engellilik; kader mahkûmluğu, utanılacak, hayata küsülecek ve saklanıp gizlenecek bir durum değildir. Her normal insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini de aklımızdan çıkarmamak gerekir.

Engelli olmak, bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın her zaman toplumsal hayata katılımının artırılması, yaşam standardının yükseltilmesi ve temel haklarını etkin bir şekilde kullanabilmesi için çalışmalıyız.

Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını htirmeden onların yaşam standardını temin etmek ancak toplumsal duyarlılıkla mümkündür. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber, insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Onların yaşam sevincini kaybetmeden, üretken ve aktif bireyler olarak toplumsal hayatta yer almasını ve güçlerini kullanabilmesini sağlayacak düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusunda üzerimize düşen her görevi yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

Tasarladığımız her projeye engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünerek yön veriyoruz. Hayatı paylaşmaya engel yok. Yaptığımız her uygulamada ve tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın konforunu göz önünde bulunduruyoruz. Bundan sonra da gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarda engelli bireylerimizin işlerini kolaylaştırmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası’nın engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümüne yönelik toplumsal farkındalığın artırılmasına vesile olmasını temenni ediyor, bütün engellilerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HAYATI, PAYLAŞMAYA, ENGEL, YOK,
Yorumlar
Ordu
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 18.08.2018
Bugün
20° - 30°
Pazar
22° - 30°
Pazartesi
22° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 18.08.2018
İmsak
03:56
Sabah
05:34
Öğle
12:39
İkindi
16:25
Akşam
19:33
Yatsı
21:02
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı