Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 12:59
 
HALK OYUNLARI COŞKUSU
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okul sporları Halk Oyunları İl Birinciliği Altınordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda gerçekleşti.
Gündem Haberi


 Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okul sporları Halk Oyunları İl Birinciliği Altınordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda gerçekleşti.

Yarışmalar öncesi yapılan açılış seremonisine İl Defterdarı Kemalettin Işık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç , Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz, PTT Müdürü Şinasi Duman, Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Öztürk, okul müdürleri ve yüzlerce veli katıldı.

Açılış seremonisi öncesi veliler tribünde Türk bayrakları ile Mehmetçiğe destek mesajı verdi. Saygı duruşundan sonra coşkuyla söylenen İstiklal Marşı yürekler işledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yaptığı açılış konuşmasında “halk oyunları milli kültürümüzün ayrılmaz bir parçası ve insanın iç dünyasını, neşesini, yaşantısını, üzüntüsünü, geleneklerini ve tabiat olayları karşısındaki tavırlarını geçmişten günümüze, günümüzden geleceğe taşır. Özellikle okul yöneticilerimize ve velilerimize yavrularına tarihi mirasımızın parçası olan halk oyunlarına yönlendirdikleri için teşekkür ederim.  Yarışmaya katılan tüm yavrularımızı kutluyorum. Hepsi bizim için şampiyondur. Burada alınacak derecenin öneminden daha büyük olan tarihimizin en büyük kültürünü burada sergilemenizdir.”  dedi.

12 okulun katıldığı yarışmalarda dereceye giren okullar: Düzenlemesiz Dalda: Miniklerde 1. Okul Güzel Ordu Meliha Türkmen 2. okul Vilayetler Birliği Adil Karlıbel Yıldızlarda 1. Okul Yeşil kent Şehit Mustafa Güler Orta Okulu 2. Okul İkizce Şehit Hüseyin Akar Orta Okulu Gençlerde 1. Okul Fatih Anadolu Lisesi 2. Okul Atatürk Mesleki ve Teknik And. Lisesi Düzenlemeli Dalda: Miniklerde 1. Okul İnönü İlkokulu Yıldızlarda 1. Okul Puset Pulvan Orta Okulu 2. Okul Atatürk Orta Okulu 3. Okul Hamdullah Suphi Tanrıöver Orta Okulu Gençlerde 1. Fatih Anadolu Lisesi 2. Okul Boztepe Mesleki ve Teknik And. Lisesi 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 18.08.2018
Bugün
20° - 30°
Pazar
22° - 30°
Pazartesi
22° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 18.08.2018
İmsak
03:56
Sabah
05:34
Öğle
12:39
İkindi
16:25
Akşam
19:33
Yatsı
21:02
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı