301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 13:12
 
VALİ YAVUZ, ÜNYE FLAŞ FM RADYOSU'NUN KONUK OLDU
Vali Seddar Yavuz, Ünye ilçemizde yayın yapan Ünye Flaş FM Radyosu’nda yayınlanan “Haftanın Yorumu” programının konuğu oldu.
Yaşam Haberi


Vali Seddar Yavuz, Ünye ilçemizde yayın yapan Ünye Flaş FM Radyosu’nda yayınlanan “Haftanın Yorumu” programının konuğu oldu.
Ünye Flaş FM Radyosu Sahibi Hakan Korkmaz ile Gazeteci Ali Öztürk’ün birlikte sundukları “Haftanın Yorumu” programına canlı telefon bağlantısı ile katılan Vali Seddar Yavuz, gündeme dair konular üzerine söyleşide bulundu. 
“MENA Zirvesi, Ordu’nun Tanıtımına Katkı Sağlayacak”
Ordu’nun son dönemde turizm alanında önemli gelişmeler sağladığını ve turist sayısında çok ciddi bir artış meydana geldiğini söyleyen Vali Seddar Yavuz, “Sayın Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanması ile beraber ilimizin turizmde yeni bir ivme kazanacağımızı düşünüyorum. Bu anlamda da somut olarak MENA Zirvesinin Ordu ve Giresun’da yapılacak olmasının ayrı bir önemi var. Ortadoğu’dan ve Kuzey Afrika’dan, bölgemize başta seyahat acenteleri ve tur operatörleri gelecek. Bu zirve vesilesiyle çok sayıda Bakanlarımızı ilimizde ağırlayacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın ilimize aktardığı 7,5 Milyon TL’lık ödenekle, turizm alt yapısına yönelik yeni yatırımlar yapacağız. Bu yatırımların ihalelerini yapmak üzereyiz. Bu kaynağın 1 milyon 850 bin TL’sini Ünye’de, geri kalan kısmını da diğer ilçelerimizdeki yatırımlarda kullanacağız. Dolayısıyla da MENA zirvesi ile beraber çok daha etkin bir tanıtım faaliyeti geçekleşecek, yabancı yatırımcı da ilimize yönelecektir” dedi.
“Ordu, Karadeniz’in Parlayan Yıldızı olacak”
Ordu’nın, Karadeniz’in incisi ve en güzel şehri olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Ordu, aynı zamanda naif, nezaketli insanların bulunduğu, yaşadığı bir şehirdir. İnsanları büyüleyen, insanları başka dünyalara götüren bir coğrafyası var. Uçsuz bucaksız sahili, denize paralel dağları ve yeşilin her tonu ile insana kucak açan muhteşem bir coğrafya. Ama takdir edersiniz ki, coğrafyayı güzelleştiren insanlarıdır. Eğer insanlar naif değilse, insanlar eğitimli değilse, insanlar eğer güzel özellikler ile bezenmiş değilse, doğal güzelliklerin hiçbir anlamı çoğu zaman yoktur. Ordu’ya baktığımda; herkesi kendisine bağlayacak, bağımlı hale getirecek, tutku ile bağlanılacak bir şehir olarak görüyorum. Dolayısıyla biz kamu görevlilerinin bu şehre daha fazla hizmet etmek, daha fazla sorunlarını çözmek, insanımızın daha fazla yanında olmak gibi bir yükümlülüğümüz bulunuyor. O, açıdan Ordu, bence Karadeniz’de parlayan yıldız olacaktır. Trabzon ve Samsun’dan sonra yıldızı en çok parlayacak şehir olarak Ordu’yu görüyorum. Önümüzdeki 5 yıl içerisindeki gelişmeler ile birlikte Ordu, Karadeniz’de parmak ile gösterilecek bir şehir haline gelecektir.  Bu şehirdeki dinamizme inanıyorum. İnsanların bu şehirdeki bağlılığına, bu şehre hizmet etme aşkına ve bu şehri yüceltme arzusunu çok yakinen görüyorum. Dolayısıyla dinamik bir şehirde yaşıyoruz. Özellikle şu anda bizim geliştirdiğimiz ve peşinde koşturduğumuz projeleri de gerçekleştirdiğimizde, göç dahil bir çok soruna çözüm üreteceğimize inancım tam. Ordu’nun geleceğine herkes inansın. Ordu, birçok yenilik ile beraber yoluna devam edecek ve herkesi mutlu edebilecek, herkesi kendisine tutku ile bağlayacak bir şehir haline gelecek” şeklinde konuştu.
“Biz, Sürdürülebilir Bir Turizm’den Bahsediyoruz”
Vali Yavuz, ”Karadeniz’i ben bir destinasyon olarak alıyorum. Çünkü, sadece Ordu’yu, Giresun’u pazarlamak, sadece Trabzon’u bir pazar olarak görmek, çok gerçekçi bir yaklaşım değil. Biz sürdürülebilir bir turizmden bahsediyoruz. Yeni turizm yerleri açmak gerekiyor. Trabzon’a gelen turist, 2 gün Trabzon’da kaldıktan sonra mutlaka oradan Giresun’a ve Ordu’ya gelecektir. Şehirleri yarıştırmaktan çok, birbirini destekleyen bir rekabet ortamı olmalı. Aynı kardeşler gibi. Pozitif rekabetin kesinlikle bölgeye katkısı olacaktır. Biz, Ordu en güzeldir derken diğerini kötülemek durumunda değiliz. Tam aksine Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon, Rize, Artvin yani tüm Karadeniz’i bütünsel yaklaşım ile bir destinasyon, bir pazar olarak görmek istiyoruz. Her bir şehrin, bir diğerini tamamlayabileceği bir özelliği olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
 ”Şehit ve Gazi Çocukları ile Yetimlerin Hayallerini Gerçekleştirmek Amacıyla ‘Mektup Projesi’ Başlattık”
 
Vali Yavuz, ”Şehit ve gazi çocukları ile yetimlerin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla başlattığı ‘Mektup Projesi’ ile ilgili yöneltilen soruya ise şu yanıtı verdi: 
“Büyük milletlerin en önemli özelliği, vefadır. Vatanına, bayrağına, dinine hizmet etmiş insanlara büyük milletler vefa gösterir. Biz de büyük bir milletiz. Büyük millet olabilmenin en önemli göstergesi de vefadır. Özellikle şehitlerimizin kutsal emanetleri, gazilerimizin evlatları ve yetimlerimiz, şefkate ihtiyaç duyan ve toplumun ilgisine muhtaç olan kesimlerdir. Bizim kültürümüzde devlet, babadır. Şehirlerin de bu yönüyle manevi babası Valilerdir. Biz de dedik ki, şehit kardeşlerimizin kutsal emanetleri yavrularımız, gazilerimizin emanetleri yetimleri var. Bunların hayalleri, istekleri var mı? Hayallerine, isteklerine acaba biz bir cevap verebilir miyiz? Onların ellerinden tutabilir miyiz? Yüzlerindeki bir tebessümün sebebi olabilir miyiz? Gözlerindeki yaşı silebilir miyiz? Bu amaçla yaklaşık bine yakın mektup hazırladık. Bu mektupları hem şehit çocuklarımıza, hem gazi çocuklarımıza, hem de yetimlerimize gönderdik. Şu anda mektuplarımızın cevapları gelmeye başladı. Bu taleplerin, isteklerin, hayallerin gerçekleşmesi noktasında gerekeni yapacağız. Böylelikle biz de şehitlerimizin kutsal emanetlerine, gazilerimizin çocuklarına ve yetimlerimize vefa borcumuzu ödemek,  onların yüzündeki tebessümün sebebi olmak ve böylelikle de bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ayrıca, şehit ailelerini sürekli ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerin dışında şehit, gazi ve engelli ailelerini ve yaşlılarımızı Vali Konağında misafir ediyoruz. Mektuplar tamamlandığında hepimizi etkileyebilecek hikâyeler de çıkacaktır.”
 “EDES’le İlgili Teknik  Çalışmalar Sürüyor”
Vali Yavuz, EDES ile ilgili olarak ise, “İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla Valilikte bir komisyon oluşturuldu. Bu komisyon marifetiyle geçmişte vatandaşlarımızın şikâyetine konu olan hususlar değerlendirildi. Anlık hız konusu tamamıyla gündemden çıkarıldı. Vatandaşlarımızın güvenle seyahat edebilecekleri ama diğer taraftan da onların güvenliklerini tehdit edecek unsurları ortadan kaldıran ya da bir nevi vatandaşların şikayetine konu olabilecek anlık hız artışlarını tamamen tolere eden yeni bir sistemi entegre etmiş bulunuyoruz. Bununla ilgili olarak Valilik komisyon çalışmasını tamamladı. İçişleri Bakanlığımızın da uygun görüşü alındı. Daha sonra Büyükşehir Belediyemiz bununla ilgili olumlu bir karar aldı. Bundan sonraki süreç, artık devreye sokulması noktasındayız. Son hazırlıklar, teknik çalışmalar devam ediyor. Alanda yeni kameraların oluşturulması, uyarı levhalarının takılması gibi hususlar teknik bir takım kontroller söz konusu. Şunu açıkça söyleyeyim, Devlet tuzak kurmaz. Şu anda Türkiye’deki trafik kontrolleri vatandaşa tuzak kurabilecek şekilde uygulanmıyor. Dolayısıyla bizim amacımız, vatandaşımıza ceza kesmek değil, yol güvenliğini ve trafik güvenliğini sağlamak. Nerde ceza yazılacağı,  nasıl yazılacağı, hız limitlerinin ne olacağı, yol güzergâhı üzerinde görünebilecek halde olacak.  Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak bir sistemi entegre edecek çalışmamız tamamlandı. Valilik olarak biz yapacağımızı yaptık. Dolayısıyla şu anda sistemin teknik kısmı ile ilgili işaretlemeler, yazılımlar ve yazılımın kalibrasyonu gibi çalışmalar devam ediyor” dedi.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.09.2021
Bugün
18° - 27°
Çarşamba
17° - 24°
Perşembe
18° - 20°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 21.09.2021
İmsak
04:41
Sabah
06:07
Öğle
12:27
İkindi
15:54
Akşam
18:37
Yatsı
19:57
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
13
11
0
1
4
5
2
Beşiktaş
13
10
0
1
4
5
3
Konyaspor
11
7
0
2
3
5
4
Hatayspor
10
11
1
1
3
5
5
Fatih Karagümrük
10
11
1
1
3
5
6
Fenerbahçe
10
6
1
1
3
5
7
Altay
9
10
2
0
3
5
8
Alanyaspor
9
4
2
0
3
5
9
Galatasaray
8
8
1
2
2
5
10
Kayserispor
7
5
2
1
2
5
11
Yeni Malatyaspor
6
7
3
0
2
5
12
Göztepe
5
6
2
2
1
5
13
Gaziantep FK
5
5
2
2
1
5
14
Kasımpaşa
5
5
2
2
1
5
15
Adana Demirspor
5
5
2
2
1
5
16
Antalyaspor
4
6
3
1
1
5
17
Sivasspor
3
5
2
3
0
5
18
Başakşehir FK
3
4
4
0
1
5
19
Çaykur Rizespor
1
3
4
1
0
5
20
Giresunspor
1
0
4
1
0
5
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı