301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 14:20
 
TÜTÜN DENETİMİ DEVAM EDİYOR
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve tütün denetim ekipleri, geçtiğimiz hafta sonu işletmelerde tütün ürünlerinin 4207 sayılı kanun gereği “tütün ve tütün mamülleri” denetimi yaptı.
Sağlık Haberi


Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve tütün denetim ekipleri, geçtiğimiz hafta sonu işletmelerde tütün ürünlerinin 4207 sayılı kanun gereği “tütün ve tütün mamülleri” denetimi yaptı.
Sağlık Bakanlığı tarafından 4207 sayılı kanun gereğince, “Halk Sağlığını tehdit eden unsurlar arasında kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tertip ve tedbirleri almak ve herkesin temiz hava soluyabilmesinin sağlanması yönünde düzenlemeler” yapılıyor.
Bu amaçla Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Fatih Aydın, Başkan Yardımcıları Uzman Dr. Gülçin Karacakurt, Dr. Özkan Yazıcı ve tütün denetim ekibi Altınordu ilçesinde işletmelerde tütün denetiminde bulundular.
Yapılan denetim ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz; “Halk Sağlığı Hizmetleri birimimiz, kolluk kuvvetlerimiz ile birlikte Altınordu ilçemizde hafta içi olduğu gibi hafta sonunda da denetimlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. “Tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü” denetimlerini, tütün denetim ekibimiz düzenli olarak gerçekleştirmekte ve kusurlu bulunan işletmelere karşı gerekli işlemler yapılmaktadır. Genel olarak işletmelerimize 4207 sayılı kanuna göre eksiği olan hususlarda uyarılarda bulunuyoruz. Yapılan bu uyarılar doğrultusunda ikinci kez yapılan denetimlerde bu eksiklerin giderildiğini görüyoruz. Yapılan uyarılara rağmen, eksiklerini gidermeyen ve kanuna aykırı hareket eden işletmelere gereken cezai işlemler uygulanmaktadır” dedi.
Denetimlerin Emniyet güçleri ile birlikte organize bir şekilde yapıldığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, “Bizlere denetim süresince destek veren Kolluk Kuvvetlerimize, uyarıları dikkate alarak halkımızın sağlığı için gereken hassasiyeti göstermiş olan işletme sahiplerine teşekkür ediyorum. Denetimler sırasında, işletmelerimizde vatandaşlarımızı rahatsız etmiş olabiliriz ancak, bu rahatsızlık onların sağlığı içindir. Bizleri anlayışla karşılayacaklarını umuyorum. İl Sağlık müdürlüğü olarak bu tür denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Halkımızdan da isteğim, sağlıklarını tehdit eden bir durumla karşılaştıklarında bu durumu gerek bizlere ve gerekse Emniyet güçlerine bildirmeleridir. Böyle olduğu takdirde, sorunları ortadan kaldırabileceğimizi umuyorum” dedi.
HABER MERKEZİ
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , TÜTÜN, DENETİMİ, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 20.09.2019
Bugün
13° - 29°
Cumartesi
14° - 26°
Pazar
13° - 19°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 20.09.2019
İmsak
05:00
Sabah
06:26
Öğle
12:50
İkindi
16:15
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Haber Yazılımı