301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 13:52
 
TEŞEKKÜR BELGELERİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “21. Akademik Bilişim Konferansı”nın tamamlanmasının ardından Yerel Düzenleme Kurulu üyelerine teşekkür belgelerini verdi.
Gündem Haberi


Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “21. Akademik Bilişim Konferansı”nın tamamlanmasının ardından Yerel Düzenleme Kurulu üyelerine teşekkür belgelerini verdi.
Yoğun katılımla gerçekleştirilen “21. Akademik Bilişim Konferansı” sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan ve konferansın Yerel Düzenleme Kurulu üyeleri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı makamında ziyaret etti. Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getirerek bilgi teknolojilerinin altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amacıyla organize edilen ve taklaşık 3 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirilen konferansın ardından Rektör Yarılgaç, Yerel Düzenleme Kurulu üyelerine teşekkür belgelerini takdim etti.
Ordu Üniversitesi olarak ulusal bilişim vizyonunun oluşturulması noktasında önemli bir işlev üstlenen 21. Akademik Bilişim konferansına bilimsel akıl ve mekânsal bir rolle destek vermiş olmanın önemli olduğunun altını çizen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Teknolojinin zamansal ve uzamsal çerçevede önemli bir belirleyici haline geldiği bilişim çağının içinde bulunmaktayız. Bu çağ, bilgi teknolojilerinin küresel rekabette söz sahibi olduğu bu tür gelişmeleri elinde tutan, üreten ve onu toplumsal bir araç haline getiren ülkelerin toplumsal, ekonomik ve siyasal alanda belirleyici olduğu bir sürece karşılık gelmektedir. Dolayısıyla Türkiye’nin bilişim alanında önemli atılımlar gerçekleştirdiği ve bu atılımların daha da işlevsel kılınmasının ulusal kalkınma hedefleri noktasında bilişim alanında ortaya koyacağı dinamizme bağlı olduğunun bilincinde bir Üniversite olarak gerek bilimsel akıl gerekse fiziki desteklerle ev sahipliğinde bulunduğumuz 21. Akademik Bilişim Konferansını oldukça önemli olarak görmekteyiz. Bununla birlikte konferansın düzenlenmesinde emeği geçen Uzaktan Eğitim Merkezi’nin çevrimiçi ders materyalleri hazırlaması ve bu çerçevede tüm birimlerimizde eş zamanlı sistematik sınavlar organize etmesi, teorik bilgi ile teknolojik gelişmeleri birbirine eklemleyerek modern çağın ruhunun Üniversitemize kazandırılması noktasında bu konferanstan elde edilen çıktıların fayda sağlayacağı düşüncesindeyiz. Bu sözler ışığında gerçekleştirdikleri çalışmalar ve 21. Akademik Bilişim Konferansı’ndaki hizmetlerinden dolayı Yerel Düzenleme Kurulu üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TEŞEKKÜR, BELGELERİYLE, ÖDÜLLENDİRİLDİLER,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.09.2019
Bugün
15° - 27°
Pazartesi
11° - 26°
Salı
11° - 25°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 14.09.2019
İmsak
04:53
Sabah
06:20
Öğle
12:52
İkindi
16:22
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı