301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 13:42
 
PROF. DR ORHAN KURAL ORDULULARLA BULUŞTU
Ordu Büyükşehir Belediyesi aralık ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Orhan Kural, Kültür Sanat Merkezinde Ordululara “Bağımlılıkla Mücadele” adlı konferansı verdi.
Gündem Haberi


Ordu Büyükşehir Belediyesi aralık ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Orhan Kural, Kültür Sanat Merkezinde Ordululara “Bağımlılıkla Mücadele” adlı konferansı verdi. Bağımlılığın günümüzdeki görünümlerine dikkat çeken Kural, bağımlılıkla mücadele yolları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

PROF. DR. KURAL, “HER ŞEY BİR DEFA DEMEKLE BAŞLIYOR”

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Yeşilay Ordu Temsilciliği ve Almanya Sigara ile Mücadele Derneği iş birliğiyle düzenlenen konferansta madde bağımlılığı, çevreyi koruma, tüketim toplumu, israf ve vatan sevgisi konularına değinen Prof. Dr. Kural, yüze yakın ülkeyi dolaştığını dünyada bir israf sorununun olduğunu ve binlerce çocuğun açlık ve yoksulluk içinde olduğunu söyledi. Prof. Dr. Orhan Kural, “Her şey bir defalık demekle başlıyor. Gençlerin ilk etapta özentiyle başladıkları maddeler zamanla bağımlılık haline dönüşüyor. Film ve dizilerde sigara ve içki ile algılar oluşturularak insanlar bu maddelere özendiriliyor” dedi. Beslenme konusunda doğal yiyecekleri öneren Prof. Dr. Kural, Fastfood beslenmenin gençleri zehirlediğini anlattı. Kural gençleri sevgi, kardeşlik, paylaşım ve hayvan sevgisine önem vermesi gerektiğini belirtti.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “ÜLKENİN DİNAMİK, SAĞLIKLI NESİLLERE İHTİYACI VAR”

Konferansa katılan ve programın sonunda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ülkenin dinamik, sağlıklı yetişen nesillere ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “Ülkemizin geleceğe taşınabilmesi, en iyi şekilde hazırlanabilmesi ve bu ülkenin muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarak mücadele etmesi için dinamik yetişmiş ve kendini her zaman hazır hisseden genç nesle ihtiyacı var. Bu vesileyle uzun yıllar israftan, kötü alışkanlıklardan uzak durmaktan ve iyi hasretleri geliştirerek toplumu geleceğe taşıyacak güzelliklerden bahseden Prof. Dr. Orhan Kural’a ve bu anlamda katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

PROF. DR ORHAN KURAL KİMDİR?

1950 yılında İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. 1972 yılında İTÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesinden maden mühendisi olarak mezun oldu. 1972-1973 yılları arasında ABD Henry Krumb Bursunu kazanıp New York Columbia Üniversitesinde yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 1978 yılında İTÜ’de Kömür Kimyası dalında doktor unvanını aldı.1989 Mayıs ayında İTÜ’de profesör oldu. 2006 – 2007 yıllarında bölüm başkan yardımcılığı yaptı. 2009 yılından itibaren üç dönem İTÜ Maden Fakültesinde Maden Mühendisliği Anabilim Dalı ve Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev aldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: PROF., DR, ORHAN, KURAL, ORDULULARLA, BULUŞTU,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.09.2019
Bugün
15° - 27°
Pazartesi
11° - 26°
Salı
11° - 25°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 14.09.2019
İmsak
04:53
Sabah
06:20
Öğle
12:52
İkindi
16:22
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı