Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 07:49
 
OSMAN GÜNGÖR KILIÇDAROĞLU VE KURMAYLARINI TOPA TUTTU
Osman Güngör, kendisine ait sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarını adeta topa tuttu.
Siyaset Haberi


Osman Güngör, kendisine ait sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarını adeta topa tuttu. "CHP son kurultaydaki tüzük revizyonlarıyla, tüm yetkileri merkeze alarak, parti yapısı olarak AKP'leşti" diyen Güngör,  CHP'nin parti içi demokrasiden, fırsat eşitliği ve liyakattan uzaklaştığını ileri sürdü.
 
"TÜZÜK KEYFİ SÜREN YÖNETİM"
 
CHP'li Güngör, "2012 tüzüğünün keyfini süren bir üst yönetim var. Kimse yeni bir çözüm ve atak beklemesin. 3-5 genel başkan yardımçısı değişir olur biter" dedi. İşte Güngör'ün o zehir zemberek açıklamaları: 
 
"CHP'DE GENEL BAŞKAN DAHİL HERŞEY TOPTAN DEĞİŞMELİ"
"TOPLUM BİZE ANTİKACI GÖZÜYLE BAKIYOR"
 
"Değişimin kimlerle olmayacağını söyleyen arkadaşlar önerisini yapmalı. CHP'de Genel Başkan dahil tüm yönetim, tüzük, program toptan değişmelidir. Toplum bize antikacı dükkanı gözüyle bakıyor. Cinsiyet değil gençlik ve genç fikirler vitrine koyulmalıdır. Yeni Anayasa taslağı oluşturulmalıdır. Sosyal haklar bildirgesi sunulmalıdır. Siyasi Partiler Yasası, Siyasi Ahlak Yasası, Basın ve Medya Yasası, Vergi Yasa Tasarısı, Medeni Kanun ve Ceza Kanunu yeniden yazılmalıdır. Toplumu yenilik ve yenileşme sendromuna sokmadan, yeniyi kuramayız. Bunlarla bu işin olmayacağını gördük." 
 
"YÜRÜDÜK DE ADALET Mİ DEĞİŞTİ?"
 
"Yürüdükte adaletmi değişti? Bu kapsamda bir bildirgeyle statükoya başkaldırmaya varım! CHP'de demokrasi olmadan, fırsat eşitliği ve liyakat olmadan, çekim merkezi olması olanaksızdır. 70'lerdeki dalga değişimle yakalanmıştır. Emekliye, çiftçiye, asgari ücretliye, dul ve yetime gençe, hepsine verildi; ne oldu! Alınabildi mi? Değişim ve kökten radikal politikalarla, toplumu ve yaşamı değiştirmeye kararlı olunmalıdır. Umudunuzu yitirmeyin. Fikirlerinizi belirtmeden çekinmeyin. Mutlaka bir alıcısı bulunur."
 
 
 
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: OSMAN, GÜNGÖR, KILIÇDAROĞLU, VE, KURMAYLARINI, TOPA, TUTTU,
Yorumlar
Ordu
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 20.08.2018
Bugün
22° - 29°
Salı
22° - 29°
Çarşamba
22° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 20.08.2018
İmsak
03:59
Sabah
05:36
Öğle
12:39
İkindi
16:24
Akşam
19:30
Yatsı
20:59
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı