301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 13:16
 
ORDU VALİLİĞİNDEN BİLGİLENDİRME
İlimiz Gölköy İlçesi Sarıca mahallesinde meydana gelen heyelan afetiyle ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.
Gündem Haberi


İlimiz Gölköy İlçesi Sarıca mahallesinde meydana gelen heyelan afetiyle ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Sarıca mahallesindeki heyelanlı alan için 1994 yılında Bayındırlık ve İskân Bakanlığı (Mülga), sınırları belirlenen alanda yeni yapılaşmaya yasaklı bölge kararı almıştır. Bahse konu alanda heyelan aktivitesinin zaman içerisinde devam ettiği belirlenmiştir. Heyelan afetinden şu an itibariyle 67 bina (73 Konut) etkilenmiş durumdadır. Özellikle son aylarda heyelan hareketliliğinin hız kazanmasından dolayı bölgede bulunan konutların can ve mal güvenliği için nakil edilmesi kararı alınmış, bölge sınırları biraz daha genişletilerek “Afete Maruz Bölge” kapsamına alınmıştır.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, beraberinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesinin teknik ekipleriyle birlikte 05.03.2019 Salı günü heyelan bölgesine giderek, yerinde incelemelerde bulunmuştur.

Gölköy İlçesi Sarıca mahallesinde yaşanan heyelan afetiyle ilgili şu çalışmalar yapılacaktır:

1- Konutları nakil edilecek vatandaşlarımıza Valiliğimizce kira yardımı yapılacaktır.

2- Bölgede meydana gelen heyelanların sebebi ve alınacak önlemleri belirlemek üzere AFAD Başkanlığınca Jeoteknik çalışma yaptırılacaktır.

3- Afetzede vatandaşlarımız için hak sahipliği çalışması ve uygun yerleşim alanı tespitinden sonra yeni afet konutları inşa edilecektir.

4- Enerji nakil hatlarında meydana gelen deformasyonlar, ilgili kurumlarca giderilmeye başlanmıştır.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ORDU, VALİLİĞİNDEN, BİLGİLENDİRME,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 20.09.2019
Bugün
13° - 29°
Cumartesi
14° - 26°
Pazar
13° - 19°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 20.09.2019
İmsak
05:00
Sabah
06:26
Öğle
12:50
İkindi
16:15
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Haber Yazılımı