301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 15:43
 
KANTİNLERDE ÇALIŞANLARA EĞİTİM
Altınordu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 25.01.2019 tarihinde 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu Kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, yaygın ve özel eğitim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmeleri çalışanlarına, Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği ve İlgili Mevzuatlar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Gündem Haberi


Altınordu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından  25.01.2019 tarihinde 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu Kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, yaygın ve özel eğitim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmeleri çalışanlarına, Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği ve İlgili Mevzuatlar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Gıda ve Yem Şube Müdürü Şaban Akpınar, Altınordu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdullah Öztürk , teknik personeller ve çok sayıda çalışan katıldı. 
Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Müdürü Abdullah Öztürk, Bakanlık Gıda Güvenilirliği Politikası ve Gıda Hijyeni konularında bilgi verildi. 
Gıda ve Yem Şube Müdürü Şaban Akpınar’da gıda hijyeni ve kişisel hijyen önemine değinerek tüm çalışanların hijyen konusuna  özen göstermesini vurgulandı.
Altınordu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Zafer Gökbulut ise Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları, Gıda Hijyeni, Gıdaların Bozulma Nedenleri, Gıda Kaynaklı Zehirlenmeler, Özel Hijyen Kuralları, Gıda Maddelerinin Depolama ve Muhafaza yöntemleri hakkında bilgi veren sunum yapıldı. 
 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KANTİNLERDE, ÇALIŞANLARA, EĞİTİM,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 20.09.2019
Bugün
13° - 29°
Cumartesi
14° - 26°
Pazar
13° - 19°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 20.09.2019
İmsak
05:00
Sabah
06:26
Öğle
12:50
İkindi
16:15
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Haber Yazılımı