301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:04
 
ETİK GÜNÜ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
2008 yılından beri her yıl 25-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanan Etik Günü ve Haftası nedeniyle Valilik Toplantı Salonunda bir program düzenlendi.
Gündem Haberi


2008 yılından beri her yıl 25-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanan Etik Günü ve Haftası nedeniyle Valilik Toplantı Salonunda bir program düzenlendi.

Kamuda etik kültürünün yerleştirilmesi ve geliştirilmesi, etik ilkelere ilişkin bilincin artırılması ile farkındalık ve duyarlılık yaratılması amacıyla kutlanan Etik Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Adem Öztürk, “25 Mayıs 2004 tarihinde Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nun kurulmasına dair kanunun kabul edilmesi dolayısıyla ülkemizde 2008 yılından itibaren her yıl 25 Mayıs Etik Günü, 25 Mayıs - 31 Mayıs tarihleri arası da Etik Haftası olarak kutlanıyor. Biz de Valilik olarak Etik Haftası dolayısıyla bugün çalışanlarımıza program hazırladık. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

“Çağdaş ve demokratik ülkelerin bütününde, sınırları uluslararası standartlarla belirlenmiş, etik ilkelere uygun bir kamu yönetimi anlayışı kaçınılmazdır. Sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelerle değişen kamu yönetimi anlayışının bugün en önemli ve değerli kavramı etik kavramıdır” diyen Adem Öztürk, ”Devletimiz, vatandaşlarımızın günlük yaşamını kolaylaştırmayı, ihtiyaçlarını en etkin, hızlı, verimli ve etik değerlere uygun biçimde karşılamayı, verdiği hizmetin kalitesini durmadan daha ileriye götürmeyi ve böylece toplumun memnuniyetini artırmayı şiar edinmiştir. Kamu görevlilerimizin etik değerlere uygun davranması çalışanlarımızın performansını ve hizmet sunulan vatandaşlarımızın memnuniyetini doğrudan artıracak, toplumumuzda huzur ve güvenin sağlanmasında önemli katkılar sağlayacaktır. Tüm mesai arkadaşlarımın 25 Mayıs Etik gününü ve Etik Haftasını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra, Ordu Büyükşehir Belediyesi İçdenetçi Tülay Aksu tarafından  Etik ve Etik Davranış İlkeleri, Etik ve Hukuk, Meslek Etiği, Etik Kamu Yönetimi, Eğitimde Etiğin Önemi, Kamu Yönetiminde Etik Neden Önemlidir? Kamu Malları ve Kaynaklarının Kullanımı, Türk Kültüründe Etik konu başlıkları başta olmak üzere bir çok konuda bilgiler verildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ETİK, GÜNÜ, TOPLANTISI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.09.2019
Bugün
15° - 27°
Pazartesi
11° - 26°
Salı
11° - 25°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 14.09.2019
İmsak
04:53
Sabah
06:20
Öğle
12:52
İkindi
16:22
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı