301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 13:46
 
ACiL SERViS YENiLENDi
Sağlık Bakanlığı ODÜ Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana bina acil servis kırmızı alanı yapılan tadilat sonrası yeniden hizmet sunmaya başladı.
Sağlık Haberi


Sağlık Bakanlığı ODÜ Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana bina acil servis kırmızı alanı yapılan tadilat sonrası yeniden hizmet sunmaya başladı.
Özellikle ani kalp durması, kalp hastalıkları, göğüs ağrısı, solunum durması, hava yolu tıkanıklığı ve çoklu travma gibi ciddi durumlarda hastaların takip ve tedavisinin yapıldığı acil servis kırmızı alanı
 yenilenerek sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur “Ordu ilinde acil sağlık hizmet sunumunda kuşkusuz en büyük paydaşlardan biri olan acil servisimizin, günümüz modern standartlarına uygun bir görünümde hizmet sunması amacıyla bir süre önce tadilata alındığını ve yapılan tadilatlar ile birlikte, acil servis kırmızı alanındaki tüm havalandırma tertibatı, zemin döşemesi, boyanması, aydınlatılması, sedyelerinin yenilenmesi ve hasta acil müdahale odasının yapılması sağladık. Başta İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Acil servis kırmızı alanda aylık yaklaşık olarak bin 200 ciddi sağlık sorunu yaşayan vatandaşımıza hizmet verdiklerini belirten Dr. Ergün Yanmaz Yoğunluğun yaşandığı acil servis kırmızı alanımıza hastaları daha kolay yönlendirmek için yeni alan şeritleri çektirdik, ışıklandırma yetersiz olduğu için led aydınlatma sistemi kurduk, uzun süredir boyanmamış ve eski görünüm sağlayan duvarlara yeniden boyama yaptırdık, fazlalık sedyelerimizin daha verimli kullanılması ve ömrünün uzatılması için sedye parkı kurduk, daha önce yetersiz olan havalandırma için komple değişime giderek, yeni bir havalandırma sistemi kurduk, İzolasyon ve Resusitasyon odalarının da kurulumunu sağlayarak yenilediğimiz alanımızda günlük ortalama 40 ve aylık ortalama olarak bin 200 hastamıza hizmet verilmekte. Riskli hastalarımıza hizmet verdiğimiz bu alanı günümüz şartlarına uygun olarak ve tüm tıbbi cihazları hazır ve çalışır durumda bulundurmamız gerekiyor.
Geçirdiğimiz bu süreçte bizlere destek sağlayan ve değişimi anlayış ile karşılayan başta hastane yönetimimize, çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, hayırlı hizmetler vermesini diliyorum.”
HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ACiL, SERViS, YENiLENDi,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 20.09.2019
Bugün
13° - 29°
Cumartesi
14° - 26°
Pazar
13° - 19°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 20.09.2019
İmsak
05:00
Sabah
06:26
Öğle
12:50
İkindi
16:15
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Haber Yazılımı