Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 16:46
 
ORDUSPOR YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA
ORDUSPOR’U YOK SAYMAK; ORDU’DA FUTBOLUN PİMİNİ ÇEKMEK DEMEKTİR!
Spor Haberi


“Şartlar Ne Olursa Olsun; Orduspor yönetimi olarak geçmişteki hataları yapmama adına alt yapı konusunda ince eleyip, sık dokuyoruz. … Ordu’da futbol bir yere gelecekse Ordusporun altyapısında yetişen, büyük emekler verilen gençlerimizin yükleneceği misyon çok önemli hale gelmiştir. Eğer bugün gençlerimize diğer amatör kulüplerden yoğun talep varsa Orduspor doğru yolda diyebiliriz. Belki de Ordusporda son yıllarda yapılan en düzgün işlerden bir tanesi alt yapıda büyük fedekarlıklarla yetiştirilen gençlerimiz olmuştur.
Orduspor Yönetimi olarak son günlerde kulübümüz alt yapılarındaki futbolcularımızın başka kulüplerce lisansları ile beraber gelmeleri yönünde yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Kamuoyunun ve spor camiasının bilgi edinmesi adına doğruları objektif şekilde ortaya koyma zorunluluğu hasıl olmuştur.
1967 yılında büyük fedakarlıklar ve şehrin akillerinin bir araya gelerek yaşadığımız bu güzel şehrin ortak paydası olarak temeli atılan Ordusporumuz yarım asrı geride bıraktığı bugünlerde kendi evinde yalnızlığa terk edilmiş gibi bir algı oluşturulmasına rağmen şartlar ne olursa olsun Orduspora karşı hala duyarlılığını kaybetmemiş taraftarlarımız ve camiamız özellikle alt yapı konusunda taşın altına elini koymuş ve Ordusporun kurtuluş reçetesinin alt yapıda yetiştirdiğimiz gençlerimizin elinde olduğu konusunda hem fikir olmuştur.
Uzun yıllar sonra 2011 yılında yükseldiği süper ligden hızlı bir şekilde gaye ve amaçları kamuoyunca da yakinen bilinen yanlış yönetimlerce ne yazık ki bugün adeta kaderine terk edilmiştir.
Orduspor ve Ordusporluluk değer ve ilkelerini ikinci plana atıp, şahsi ikballerini ön plana çıkaran, bunları görüp de müdahale etmeyenlerin veya hızlı bir şekilde bugün bölgesel amatör bal ligine düşürülmesine sebep olanların sütten çıkmış ak kaşık gibi pervasız bir şekilde kulübün dinamiklerine adeta dinamit koyup ortadan kayboldukları, kulubü bu hale getirenlere kanun önünde hala hesap sorulmamış olmasını da herkesin üzerinde bir vebal olarak görüyoruz.
15 Temmuz 2017 tarihinde yapılan olağan kongre sonrası idealist birkaç kişiden oluşan yönetim bugün büyük bir özveriyle 52 yıllık kulübümüzün kapısına kilit vurulmaması adına büyük bir fedakarlıkla takımlarını lige hazırlamış ve kulübün yaşatılması adına da hala büyük bir özveriyle çetin mücadelelerine devam etmektedir. Bilinmesini özellikle istiyoruz ki; tüm olumsuzluklara rağmen kulübümüzün emin ellerde aydınlık yarınlara tekrar çıkması için bu mücadelemizi kanımızın son damlasına kadar devam ettireceğiz. Yönetim olarak göreve geldiğimiz ilk günden bugüne yapılan çalışmaları iyi denetleyip, bir zamanlar yaşam tarzı haline getirilmiş çalma, çırpma, har vurup harman savurmanın önüne geçildiğinde çok küçük bütçelerle, üstelik de bir lira bile geliri olmayan bir kulüpte nelerin başarılabileceğini bu 3 aylık süre içersinde öyle sanıyoruz ki sanırım gerçekleştirdik; gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.
Mor-Beyaz renklere gönül vermiş cefakar ve vefakar Orduspor taraftarlarımız şunu iyi bilsinler ki; “Orduspor henüz son nefesini vermedi, son sözünü söylemedi. Orduspor ruhunu teslim etmedikçe Orduspor için hala umut var” demektir. Bu ruhu da ikinci hafta maçımızda kendi evimizde oynadığımız Bulancak maçında takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlarımız Orduspora yakışan şekilde ortaya koymuştur. Kısıtlı imkanlarımız da olsa taraftar desteğimiz, Ordusporlu olma bilinci ve sorumluluğunu yüreğinde hisseden Ordulular Orduspora karşı olan kesimlere de gereken cevabı en iyi şekilde vermiştir. Biz bu anlamda MOR-BEYAZ renklere gönül vermiş gerçek Orduspor taraftarlarına geçmişten bugüne bu forma için terini ve kanını akıtmış tüm sporcularımız adına sonsuz teşekkür ediyor, minnet duyduğumuzu saygıyla ifade ediyoruz.
ORDUSPOR FUTBOLUCU ÇÖPLÜĞÜ HALİNE GETİRİLMİŞ, MENEJERLER
(KOMİSYONCULAR), OYNAMADAN MİLYON EURO’LARA İMZA ATTIRILAN FUTBOLCULAR VE BASİRETSİZ YÖNETİCİLERİN RANT
KAPISI OLMUŞ BİR KULÜP…
Kulübün yanlış yönetimi, şahsi ikballerini kulübün menfaatlerinden üstün tutanların hatası bugün Ordusporu bu hale getirmiştir. Kulübü yanlış idare edenlerin Ordusporun bugün bu hale gelmesinde ne kadar sorumluluğu varsa, yanlışı görüp buna ses çıkarmayan, göz yumanların da onlar kadar kusuru ve sorumluluğu vardır. Orduspor 2011 yılında yükseldiği SÜPER LİG, BİRİNCİ VE İKİNCİ LİG’de oynadığı dönemde adeta futbolcu çöplüğü haline getirilmiş. Bu süreçte nedense hep kazananlar basiretsiz yöneticiler, futbolcu menejerleri ve oynamadan büyük rakamlarla transfer edilip top oynamadan para kazanan, spor, sporcu ahlakından uzak futbolcular olurken kaybeden ise maalesef ORDUSPORUMUZ olmuştur. Hal böyle iken bu durum ne yazık ki dün olduğu gibi bugün de yeterince sorgulanmamaktadır. Dün kaçak dövüşenler bugün de bu konuda insiyatif almamaya, kaçak dövüşmeye devam etmektedir.
HİÇ KİMSE ALTYAPIDAKİ GENÇLERİMEZE GÖZ KOYMASIN… ORDUSPORUN GELECEĞİ VE KURTULUŞ REÇETESİ ALTYAPIDAKİ GENÇLERİMİZLE OLACAK…
Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi yönetim olarak geçmiş dönemlerdeki hataları yapmamaya gayret ediyoruz. Bu konuda asla duygusal, bazı kesimlere karşı da Ordusporumuzun geleceği ve menfaatlerini koruma adına mütevazı davranmayacağız. Kulübüzün ve özellikle de futbol takımımızın yaşatılması ve yeniden yapılanması adına özellikle uzun yıllardır emek verdiğimiz altyapıdaki çocuklarımıza ve gençlerimizi kesinlikle elimizde tutacağız. Uzun yıllardır emek verdiğimiz gençlerimizin ailelerinin de bu konuda olması gerektiğini düşünüyoruz. Ordusporun geleceğinin teminatı olarak gördüğümüz bu çocuklarımız ve gençlerimizi gerek yönetim kurulumuz, gerekse alt yapı ve A takım teknik sorumlumuzla yaptığımız istişare sonucu hiçbir surette bir başka kulübe vermeme kararını almış bulunuyoruz. Bu yönde kulübümüze gelecek hiçbir talebi kabul etmeyeceğimizi sporcu ve velililerinin bilmesini bir kez daha önemle duyuruyoruz. Alt yapıdan birçok gencimizin A takıma kazandırılması yönünde çalışmaların yapıldığını, Ordusporun kurtuluş reçetesinin bu gençlerde olduğunun bilinmesinde yarar görüyoruz. Konuyla ilgili de kısa süre içersinde gerek alt yapı oyuncularımız, gerekse velilerle bir araya gelip bu konuda gerekli bilgilendirme ve istişareler yapılacaktır.
ORDU’DA SPORU, ÖZELLİKLE DE FUTBOLU GELİŞTİRMEK İSTİYORSAK
“ARMUT PİŞ, AĞZIMA DÜŞ”
ANLAYIŞINA SON VERMEK
ZORUNDAYIZ…
Ordu’da futbolu geliştirmek istiyorsak yetenek avcısı ve emek istismarı yapan kişilere artık gereken cevabı verme zamanı gelmiştir. Bu anlayış Orduda yıkılmadığı sürece bugün Ordusporun yaşadığı sıkıntıların aynısını bir gün diğer kulüplerimizin de yaşayacağı aşikardır. Gençlerimizi hiçbir şart ve koşulda bırakmayacağız. Durugöldeki tesislerin yıkılmasından dolayı belki gençlerimiz yeterli antrenman sahası bulamadı. Yeniden yapılanma kapsamında yönetim olarak ulaşım, tesis, malzeme ve antrenman sahasıyla ilgili gerekli planlamalarımız devam etmekte olup; kısa süre içersinde yoğun bir çalışma dönemine girilecektir.
YÖNETİM OLARAK GENÇLERİMİZE
GÜVENİYORUZ,
ORDUSPORUN KURTULUŞ REÇETESİNİ
GENÇLERİMİZDE GÖRÜYORUZ…
Alt yapımız Orduspor için olmazsa olmazımızdır anlayışı ile hareket ederek alt yapımızın güçlendirilmesi için gerekli çalışmalar Yönetim Kurulumuzca planlanmaktadır. Bu bilinçle tüm alt yapı oyuncularımız ve velilerimizin içlerini ferah tutmalarını bir kez daha önemle rica ederken Ordusporlu olmak bilinciyle hareket eden ORDUSPOR ailesinin itici gücü olan başta taraftarlarımız, sporcularımız ve MOR-BEYAZ renklere gönül vermiş gerçek ORDUSPORLUYUM diyen tüm Orduluların gereken hassasiyeti gösterip Orduspora sahip çıkmaları kulübümüzün yaşatılması adına çok önemlidir.
Bir zamanlar 7’den 70’e tüm Orduluların sevinç ve hüznü birlikte paylaştığı, adına marşlar bestelenen ORDUSPOR’umuza şimdi her zamankinden daha çok sahip çıkma zamanı diyoruz. Biliyoruz ki; yüreğinizin bir kenarında küçük bir kırıntı da olsa ORDUSPOR sevgisi hala aynı heyecanla ve aşkla devam ederken bu sevdayı sahiplenmek için çok sebebiniz var. Gelin ORDUSPOR’a hep beraber sahip çıkalım, Ordusporu hak ettiği yere hep birlikte getirelim.
Saygı ve sevgiyle sizler var oldukça ORDUSPOR ilelebet yaşayacaktır.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 23.09.2018
Bugün
18° - 27°
Pazartesi
18° - 26°
Salı
18° - 27°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 23.09.2018
İmsak
04:43
Sabah
06:10
Öğle
12:28
İkindi
15:50
Akşam
18:34
Yatsı
19:54
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Kasımpaşa
12
0
0
0
4
4
2
Galatasaray
9
0
1
0
3
4
3
Medipol Başakşehir
9
0
1
0
3
4
4
Kayserispor
8
0
0
2
2
4
5
Atiker Konyaspor
8
0
0
2
2
4
6
Antalyaspor
7
0
1
1
2
4
7
Evkur Yeni Malatyaspor
7
0
1
1
2
4
8
Beşiktaş
7
0
1
1
2
4
9
Trabzonspor
7
0
1
1
2
4
10
Demir Grup Sivasspor
4
0
2
1
1
4
11
MKE Ankaragücü
4
0
2
1
1
4
12
Bursaspor
3
0
1
3
0
4
13
Fenerbahçe
3
0
3
0
1
4
14
Göztepe
3
0
3
0
1
4
15
Aytemiz Alanyaspor
3
0
3
0
1
4
16
Çaykur Rizespor
2
0
2
2
0
4
17
Akhisarspor
2
0
2
2
0
4
18
BŞB Erzurumspor
1
0
3
1
0
4
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı