301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 14:20
 
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ZİYARETİ
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü öncülüğündeki STK’lardan oluşan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı yürütücüleri, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti.
Gündem Haberi


8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü öncülüğündeki STK’lardan oluşan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı yürütücüleri, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti.
Ziyarette bulunan kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Vali Seddar Yavuz, “Her şeyden önce şunu söylememiz gerekir ki, sevginin, fedakârlığın, dostluğun, sadakatin belki en önemli göstergesi, mütehassaslaşmış en somut örneği, bence kadınlardır. Âmâ dünyanın her yerinde zaman zaman olumsuzluklarla karşılaşıyoruz. Fakat olumsuzluklardan değil de, daha pozitif bakmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, olumlu bir düşünce ile meselelere baktığımızda, bir sinerji yaratabiliriz. Aksi takdirde bir moral bozukluğu içerisine de düşebiliriz” dedi.
“Şiddet, Reddedilmesi Gereken Bir Davranıştır”
Türkiye’de özellikle kadına yönelik şiddet ve kadının sosyal statüsüne ilişkin önemli projeler ve uygulamalar geliştirildiğine dikkat çeken Vali yavuz, “Devletimizin son yıllarda geliştirmiş olduğu politikalar, her türlü takdirin üzerindedir. Özellikle çıkarmış olduğumuz yasalar ve kadının korunmasına yönelik olarak uygulamış olduğumuz politikalar, bugün çağdaş dünyada bile örnek gösterilebilecek uygulamalardır. Sorunun kaynağı yasal mevzuat değildir. Sorunun kaynağı, düşünce sistemimizi değiştirmektir. Dolayısıyla paradigmamızı değiştirmektir. Bunda elbette kadınlarımıza da çok büyük görevler düşüyor. Nihayetinde erkekleri yetiştirenler de kadınlarımızdır. Dolayısıyla meseleye kadın erkekten ziyade, insan olarak bakabilmek, insan onuruna ve şerefine uygun bir hareket tarzı belirlemektir. O yüzden de erkek çocuklarımızın erken çocukluk dönemi başta olmak üzere annesine, eşine, kız kardeşine kısacası tüm insanlara saygı içinde hareket edebilecek bir davranış içerisinde yetiştirmeliyiz. Şiddete sadece kadına yönelik şiddet olarak da bakmakta doğru değildir. Şiddet, reddedilmesi gereken bir davranıştır. Kadına şiddet gösteren erkeğe de gösteriyor. Tabiata da zarar veriyor. Dolayısıyla bu bir anlayış, bir bakış meselesidir. Ama şunu tekrar söyleyelim. Ordu özelinde de Valilik olarak biz ciddi tedbirler alıyoruz. Bununla ilgili çeşitli eğitim çalışmaları yapıyoruz. Dikkat ederseniz önemli projeler yürütüyoruz. Parçalanmış aile çocuklarına yönelik ya da risk grubu altındaki çocuklara yönelik çok önemli faaliyetler yürütüyoruz. Bütün bu faaliyetlerin aslında temel amacı, bahsettiğimiz faktörleri ortadan kaldırmaktır. Yoksa tek başına şiddetle mücadele edemezsiniz. Bu topyekün bir toplumsal sorundur. Dolayısıyla bu konudaki bilincimizi artırmamız gerekir” diye konuştu. 
Ziyarette konuşan Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Şube Müdürü Gülhatun Şanlı Özkan, “Sayın Valimizin eşi Selda Yavuz Hanımefendiye bize katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. O’nun da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Bu ziyarete, Ordu Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planının yürütücüleriyle birlikte geldik. Hep birlikte STK ve kamu ayağıyla birlikte bu eylem planını yürütüyoruz. Bu eylem planında kurumlar arası koordinasyon ve işbirliği içinde kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz. Umarım başarılı oluruz. Sayın valimize bugün burada bizleri ağırladığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Vali Seddar Yavuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ziyarette bulunan kadınlara günün anısına birer kalem hediye ederek, karanfil takdim etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 8, MART, DÜNYA, KADINLAR, GÜNÜ, ZİYARETİ,
Yorumlar
Ordu
Çok Bulutlu
Güncelleme: 17.09.2019
Bugün
12° - 25°
Çarşamba
14° - 27°
Perşembe
16° - 30°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 17.09.2019
İmsak
04:57
Sabah
06:23
Öğle
12:51
İkindi
16:19
Akşam
19:06
Yatsı
20:25
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Haber Yazılımı